top of page

ПРИЧИНИ КАРІЄСУ

Карієс - небезпечне захворювання, яке призводить до руйнування зубів і навіть, у деяких випадках, до їхньої втрати. Основна причина його утворення - недотримання основних правил гігієни. Дізнайтеся, як утворюється карієс і як його лікувати.


Які основні причини виникнення карієсу?

Основна причина карієсу - це недотримання основних правил гігієни, тобто неправильне чищення зубів. Варто пам’ятати, що слід чистити зуби не лише вранці і ввечері, але і після кожного прийому їжі. Слід пам’ятати, що цукор – основна причина росту бактерій у роті – міститься не лише в солодощах, а й у багатьох інших продуктах. Вживання занадто багато солодких фруктів та вживання підсолоджених напоїв також можуть сприяти руйнуванню зубів. Третя причина розвитку карієсу - перекуси між основними прийомами їжі, або після чищення зубів. Кислота, що виділяється шлунком, є справжнім розмноженням бактерій.Як утворюється карієс?

Коли ви їсте, виділяються шлункові кислоти, які руйнують емаль і сприяють росту бактерій. Шлункові кислоти, розщеплюючи цукри, виробляють органічні кислоти, створюючи м’яке, жовте покриття. Це наліт. Внаслідок зниження природного рівня рН у роті емаль демінералізується, що позначається білою матовою плямою. Емаль стає ослабленою, через що бактерії потрапляють у внутрішню частину зуба. Накопичені бактерії створюють каріозну порожнину.

Як вилікувати карієс?

У нашій стоматологічній клініці ми пропонуємо найсучасніші та ефективні методи лікування карієсу . До них належать:

· ремінералізація емалі;

· пломбування зубів;

· реставрація зубів;

· відновлення зуба коронковою вкладкою.


Ремінералізація емалі застосовується у випадку початкового карієсу, тобто коли зуби ще не дуже пошкоджені. Мінералізація полягає в очищенні ділянки, ураженої карієсом, а потім у нанесенні на неї препарату гелю фтору, завданням якого є відновлення пошкодженої ділянки.

Якщо карієс запущений і наявний значний дефект зуба, то проблему вирішуємо пломбуванням зуба, реставраційним відновленням або коронковою вкладкою. У нашій клініці ми використовуємо адгезивні системи і фотополімерні матеріали нового покоління, які гарантують високі результати у міцності пломб і реставрацій та надзвичайної естетики (кольору і блиску натуральної емалі зуба). Наш стоматолог індивідуально підбирає колір пломбувального матеріалу до природного кольору зубів пацієнта. Сколоіономерні матеріали, коронкові вкладки використовуємо при великих дефектах кутових зубів.

Найкращий спосіб уникнути проблем з карієсом - хороша гігієна порожнини рота. Однак якщо захворювання з’явилося, слід якомога швидше відвідати стоматолога.

14 переглядів0 коментарів
bottom of page