top of page

ЧИ СПРАВДІ УСМІШКА МОЖЕ ПОКРАЩИТИ ЗДОРОВ'Я?

Усмішка – це сила. Вона не лише породжує стосунки між двома людьми, але і зміцнює здоров’я... Серйозно! Чим більше людина усміхається, незалежно від настрою, тим краще почувається і пролонгує собі життя. Нижче перегляньте сім причин, чому усмішка корисна для здоров'я.

1. ПОКРАЩУЄ НАСТРІЙ

Усмішка вивільняє ендорфіни, які допомагають людині відчувати себе щасливішою та позитивнішою. Американське наукове дослідження показало, що міміка, наприклад, усмішка, може покращити настрій та посилити позитивні думки. Отже, наступного разу, коли ви почуватимете себе розбитим, спробуйте усміхнутися - це допоможе вам покращити настрій!


2. ЗНІМАЄ БІЛЬ

Вірите чи ні, хороший сміх полегшує біль. Як було сказано вище, сміх також спричиняє вивільнення ендорфінів - природної хімічної речовини, що генерується головним мозком людини. Згідно останніх досліджень, усмішка насправді є найкращими ліками, оскільки дозволяє організму виробляти власні природні болезаспокійливі засоби. Тож смійтеся, бо це додає вам здоров’я!


3. ЗНИЖУЄ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК

Здоров’я серця є дуже важливим, і сміх чи усмішка сприяє зниженню артеріального тиску. Згідно статті, опублікованій Коледжем сімейних лікарів Канади, акт сміху може призвести до негайного збільшення частоти серцевих скорочень та споживання кисню з подальшим м’язевим розслабленням, зниженням частоти серцевих скорочень та зниженням артеріального тиску. Навіть нетривалий сміх допомагає знизити ризик розвитку серцевих захворювань.


4. ЗМІЦНЮЄ ІМУННУ СИСТЕМУ

Чи знаєте ви, що усмішка допомагає зміцнити імунну систему вашого організму? Ну, так і є! У дослідженні WebMD зазначається, що сміх, який часто починається з простої усмішки, підвищує кількість імунних клітин та антитіл, які борються з інфекцією, тим самим, покращуючи вашу стійкість до хвороб.


5. ЗНІМАЄ СТРЕС

Саме так, усмішка, а особливо сміх, протидіють реакції організму на стрес. Згідно проведених досліджень, люди, які були в хорошому настрої і усміхалися, реагували на стресові ситуації набагато спокійніше. Було виявлено, що особи, які усміхалися, мали знижену частоту серцевих скорочень порівняно з тими, хто не усміхався.


6. ПОКРАЩУЄ СТОСУНКИ

Дослідження, проведене Національною медичною бібліотекою США, виявило, що людей, які усміхаються, вважають більш симпатичними порівняно з тими, хто не усміхається. Якщо ви "позитивна" людина, то ви також маєте більше шансів на побудову та підтримку стосунків із людьми, а це також приносить користь вам та вашому загальному самопочуттю.


7. СПРИЯЄ МОЛОДШОМУ ЗОВНІШНЬОМУ ВИГЛЯДУ

Хоч і неможливо зупинити процес старіння, однак усмішка може створити ілюзію, що ви виглядаєте молодшими, ніж є насправді. Цей факт підтверджує дослідження «Психологія та старіння». Групі надали фотографії тих самих людей, які мали різні вирази обличчя: усміхнене, нейтральне і гнівне, та попросили оцінити їхній вік. Так, наймолодшими здалися люди, які усміхалися порівняно з тими, які мали сумний вираз. Тож ідіть вперед з усмішкою!


Отже, усмішка і сміх дуже корисні для вашого розуму, тіла та загального самопочуття! А якщо ви невпевнені у чарівності своєї усмішки, то запрошуємо вас на прийом до нашого стоматолога.

10 переглядів0 коментарів
bottom of page