top of page

ЧОМУ ХОДИТИ ДО СТОМАТОЛОГА ДВІЧІ НА РІК ОБОВ'ЯЗКОВО?

Ось ще одна причина чому двічі на рік варто відвідувати стоматолога. На думку дослідників, регулярні стоматологічні візити можуть знизити рівень небезпечних бактерій в роті, які викликають пневмонію.Окрім збереження вашої білосніжної усмішки, виникає більш вагома причина ходити до стоматолога на гігієну ротової порожнини кожних 6 місяців: така невеличка процедура може уберегти вас від хвороби. Згідно нового дослідження, регулярні відвідування стоматолога можуть захистити від пневмонії, зменшуючи рівень шкідливих бактерій у роті.

Дослідження було проведено на основі даних про стан здоров’я більш ніж 26 000 людей. Результати свідчать, що особи, які ніколи не проводили огляд зубів, мають набагато більше шансів захворіти на бактеріальну пневмонію, ніж ті, хто продовжує відвідувати щопіврічно.

"Існує добре сильний зв'язок між здоров'ям порожнини рота та пневмонією", - Мішель Долл, доктор медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини Університету штату Вірджинія. "Ми ніколи не можемо позбутися бактерій у роті взагалі, але якісна гігієна ротової порожнини може обмежити кількість шкідливих бактерій".

Кількість людей, які насправді отримали пневмонію в цьому дослідженні, була невеликою - лише 1,68% від загальної вибірки. Але дослідники виявили, що ті, хто ніколи не відвідував стоматолога, мали ризик отримати пневмонію у 1,8 рази - майже вдвічі частіше – ніж, ті, хто ходив до дантиста двічі на рік.

Також згідно дослідження люди, які регулярно ходять на прийом у стоматологічну клініку практикують іншу поведінку до здоров’я зубів і ясен. Наприклад, чистять зуби двічі на день, користуються зубними нитками, ополіскувачами, очисниками язика. У таких людей більш свідоме ставлення до свого здоров’я в цілому, а це теж впливає на зменшення ймовірності отримати пневмонію.

Звичайно, це не вперше, що здоров'я зубів і ясен пов’язане із загальним здоров’ям. Дослідження показали, що, наприклад, хвороба ясен може підвищити рівень запалення в усьому організмі, і це може бути пов’язано зі зниженням розумового навантаження у літніх людей. Певні симптоми, пов’язані з зубами, яснами або язиком, також можуть натякати на такі проблеми, як діабет та серцеві захворювання, проблеми шлунково-кишкового тракту.

Знаючи тепер ці факти, можливо, тепер ви відкинете усілякі страхи перед відвідуванням стоматолога, адже саме таким чином збережете не лише красу своєї білосніжної усмішки, а й попередите інші можливі захворювання.

13 переглядів0 коментарів
bottom of page