top of page

10 способів як зберегти зуби здоровими і красивими

Бережіть свої зуби

Аби зуби були здоровими і красивими, про них потрібно дбати все життя. Навіть якщо Вам сказали, що у Вас гарні зуби, дуже важливо щодня робити правильні кроки, щоб запобігти проблемам. Для цього потрібно придбати відповідні засоби для догляду за порожниною рота, а також виробити корисні щоденні звички.


1. Не лягайте спати, не почистивши зуби

Не секрет, що загальна рекомендація полягає в тому, щоб чистити зуби принаймні двічі на день. Проте багато хто з нас продовжує нехтувати чищенням зубів перед сном. Але вечірня чистка зубів позбавляє від мікробів і нальоту, які накопичуються протягом дня.


2. Чистіть зуби правильно

Те, як Ви чистите зуби, є не менш важливо. Насправді, погано чистити зуби майже так само погано та неефективно, як і не чистити зуби взагалі. Не поспішайте, рухайте зубною щіткою м’якими круговими рухами, щоб видалити наліт. Неусунутий наліт може затвердіти, що призведе до утворення зубного каменя та гінгівіту (раннього захворювання ясен).


3. Не забувайте про свій язик

На язиці теж утворюється наліт. Це може призвести не лише до неприємного запаху з рота, але й до інших проблем зі здоров’ям ротової порожнини. Ретельно чистіть язик щоразу, коли чистите зуби. Про всі особливості чищення язика читайте тут.


4. Використовуйте зубну пасту із вмістом фтору

Зубна паста містить деякі набагато важливіші елементи, на які варто звернути увагу, ніж просто сила відбілювання та аромати. Незалежно від того, яку зубну пасту Ви оберете, переконайтеся, що вона містить фтор. Краще порадьтеся зі своїм стоматологом про кількість необхідного вмісту фтору саме для Вас.5. Не забувайте чистити міжзубні проміжки

Багато людей, які регулярно чистять зуби, забувають скористатися ще зубною ниткою чи спеціальними йоршиками. Чистка міжзубних проміжків призначена не тільки для усунення маленьких шматочків їжі, але й для зменшення як зубного нальоту, так і запалення в цій ділянці. Зазвичай достатньо скористатися зубною ниткою один раз на день, щоб отримати бажаний ефект.


6. Зверніть увагу на ополіскувач для рота

Багато людей не користуються ополіскувачем для ротової порожнини, бо просто не розуміють для чого він потрібен. Рідина для полоскання рота:

  • зменшує кількість кислоти в ротовій порожнині;

  • очищає складні для чищення ділянки всередині ясен і навколо них;

  • повторно мінералізує зуби.

Ополіскувачі для ротової порожнини корисні як допоміжний засіб, який сприяє балансу. Ополіскувач для рота особливо корисний для дітей і людей похилого віку, де вміння чистити зуби не є ідеальним. Порадьтеся зі своїм стоматологом щодо вибору найкращого ополіскувача саме для Вас. Як правильно вибрати ополіскувач для рота читайте тут.


7. Пийте більше води

Вода є найкращим напоєм для Вашого здоров’я. Корисно пити воду після кожного прийому їжі. Це запобігає появі негативних наслідків від липких і кислих продуктів і напоїв.


8. Їжте свіжі фрукти та овочі

Приготовлені продукти корисні, але не дуже, коли справа стосується Ваших зубів. Хрусткі і свіжі продукти не лише містять більше здорової клітковини, але й також є чудовим вибором для Ваших зубів.


9. Обмежте вживання солодких і кислих продуктів

Зрештою, цукор перетворюється на кислоту в ротовій порожнині, яка потім може роз’їдати емаль Ваших зубів. Ці кислоти призводять до утворення карієсу. Кислі фрукти, чай і кава також шкодять зубній емалі. Хоча Вам не обов’язково взагалі уникати такої їжі, але не завадить бути уважним: після цих продуктів прополощіть рот.


10. Відвідуйте стоматолога принаймні двічі на рік

Ваші повсякденні звички мають вирішальне значення для Вашого здоров’я ротової порожнини. Однак, навіть найкращі щітки чи зубні нитки не замінять професійної гігієни ротової порожнини у стоматолога. Як мінімум двічі на рік Ви повинні відвідувати свого стоматолога для спеціальної чистки зубів та огляду. Стоматолог може не лише видалити камінь і знайти карієс, але він також зможе виявити потенційні проблеми та запропонувати найкраще для Вас рішення.

21 перегляд0 коментарів
bottom of page