top of page

7 способів як пережити спеку в місті

1. Уникайте громадського транспорту

Відсутність кондиціонерів у більшості громадського транспорту для багатьох стає справжнім випробуванням. Тому варто утриматись від користування маршрутками, автобусами чи тролейбусами. Краще надати перевагу велосипедові, електросамокату чи пішій прогуляні. І, це звучить очевидно, але завжди носіть із собою пляшку води.


2. Захистіть свій смартфон

Смартфони і тепло не сумісні між собою. Хто ж не відчував роздратування від попередження iPhone, про те, що пристрій повинен охолонути, перш ніж ви зможете ним користуватися? Не тримайте телефон у кишені - там, де тепло тіла може сприяти додатковому нагріву або на поверхнях із прямим сонячним промінням.


3. Тримайте волосся зібраним, щоби шия була відкритою

Довге, густе волосся спричиняє додаткове нагрівання тіла і провокує спітніліть. Погодьтеся, що волосся тоді виглядає не найкращим чином. Саме тому варто збирати волосся у пучок. Так ви знизите температуру тіла, а ваші шия та плечі не матимуть додаткового нагріву від волосся.4. Перегляньте свій розклад дня

Займатися спортом варто до 7:30 ранку або після 20:00 вечора. Години, коли сонце найвище, краще перебути у затінку або в приміщенні із кондиціонером.


5. Менше алкоголю

Алкоголь має зневоднювальні властивості, а в поєднанні із жаркою погодою, як правило, прискорюють будь-які небажані наслідки. У спекотні дні краще утриматися від вживання алкоголю. Але якщо ви все ж збираєтеся випити, наприклад, кухоль пива, то чергуйте алкоголь зі склянкою води.


6. Більше морозива

«Відсуньте» дієту і насолоджуйтеся будь-якими замороженими ласощами, які можуть знайтися в морозильній камері. Ваша температура тіла знизиться, тоді як вміст цукру підвищить рівень енергії та позбавить вас від того млявого відчуття, викликаного спекою.


7. Ходіть на низькому

Ходити на підборах у спеку особливо шкідливо. Ноги піддаються додатковій напрузі та підвищується температура тіла, м’язи можуть почати спазмувати, спричиняючи судоми. Тому варто обирати зручні босоніжки чи шльопанці на низькій підошві для більшої повітропроникності.

10 переглядів0 коментарів
bottom of page