Чутливість зубів. Як швидко зняти біль? Що робити?

Чи траплялося з вами так, що після ложки гарячої зупи чи морозива вас пронизував біль або ви відчували певний дискомфорт? Якщо так, то ви не одні такі. Хоча біль, спричинений гарячою або холодною їжею, може бути ознакою карієсу, він також поширений у людей, які мають чутливість зубів.


Що таке гіперестезія? Чому зуби стають чутливими?

Гіперестезія — це підвищена чутливість дентину, або простими словами — чутливість зубів. Супроводжується дискомфортом чи болем у зубах на певні подразники: високу або низьку температуру, солодку або кислу їжу, спиртовмісні продукти та навіть на зубну пасту.


Таке явище може бути як тимчасовим, так і хронічним, задіювати один, кілька або всі зуби в однієї людини. Це може мати кілька різних причин, але більшість випадків чутливості зубів легко вилікувати змінивши принципи гігієни порожнини рота.


У період вагітності у жінок зуби можуть ставати більш чутливими, оскільки змінюється мінеральний склад зубної емалі.


Причини чутливості зубів

Деякі люди від природи мають більш чутливі зуби, ніж інші, через тоншу емаль. Емаль – це зовнішній шар зуба, який захищає його. У багатьох випадках емаль зуба може зношуватися через:

 • занадто сильне чищення зубів;

 • використання жорсткої зубної щітки;

 • бруксизм – скрегіт чи стискання зубів;

 • регулярне споживання кислих продуктів.

Але й існують інші причини, що спричиняють чутливість зубів:

 • карієс (дірки в зубі);

 • скол зуба;

 • зношеність зубної пломби;

 • захворювання ясен;

 • оголення кореня зуба;

 • агресивне відбілювання зубів.

Людина із чутливими зубами
Чутливість зубів. Як швидко зняти біль? Що робити?

Дуже чутливі зуби. Що робити? Як швидко зняти чутливість зубів?

Найперше, що потрібно зробити – визначити причину подразника і постаратися усунути її. Якщо чутливість зубів проявляється певним дискомфортом, а не сильним болем, то варто спробувати таке:

 • Вибирайте зубну пасту, яка спеціально призначена для чутливих зубів. Така зубна паста не містить подразнюючих інгредієнтів, натомість має у своєму складі десенсибілізуючі компоненти, які допомагають блокувати дискомфорт при чутливості зубів.

 • Якщо ви користуєтеся ополіскувачем, то потрібно обирати без спирту, щоби не подразнювати зуби.

 • Чутливі зуби краще чистити лагідно, не потрібно сильно тиснути. Також варто звернути увагу на саму зубну щітку. Обирайте ту, яка має м'яку щетину (на упаковці буде зазначено).

Зазвичай потрібно кілька днів, щоб з'явився результат. Чутливість зубів поступово зменшуватиметься. Ви повинні побачити покращення вже протягом тижня.


Лікування чутливості зубів

Якщо домашні методи лікування не ефективні, то потрібно негайно звернутися до стоматолога. Адже проблему вдома ви могли визначити помилково. Перш за все, стоматолог проведе ретельний огляд ротової порожнини та ідентифікує джерело болю. Далі призначить необхідне лікування залежно від виявленої проблеми.


Обов'язковим етапом лікування, який швидко усуне біль, є ремінералізація зубів. Ремінералізація зубів – це процедура відновлення емалі. Зубну емаль стоматолог покриває спеціальними засобами, які закривають мікротріщинки і насичують зуби фтором, кальцієм, фосфором і магнієм.


Ви можете записатися на прийом до стоматолога на нашому сайті чи зателефонувати за номером +38 097 139 76 39. Наш стоматолог огляне стан здоров’я ваших зубів і перевірить наявність таких проблем, як карієс, негерметичні пломби або ясна із заглибинами, які можуть спричинити чутливість.

16 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі