top of page

МІФИ ТА ФАКТИ ПРО ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ

На перший погляд чищення зубів - просте рутинне заняття, з яким ніхто не повинен мати складнощів з його виконання. Однак чи справді всі вміють правильно чистити зуби? Ця проста процедура є дуже важливою не лише для здоров’я зубів і ясен, а й для всього організму людини. Саме тому слід знати про усі нюанси щоденної гігієни ротової порожнини.

Чи потрібно чистити зуби після кожного прийому їжі?

Чищення зубів після кожного прийому їжі є хорошим рішенням, бо їхня поверхня очищається від залишків їжі, які спричиняють утворення нальоту. Однак перед тим як братися за зубну щітку й пасту краще почекати кілька хвилин, бо негайна чистка сприяє руйнуванню емалі, особливо якщо ви їли кислу їжу.


Якісна зубна щітка - запорука здорових зубів і ясен

Існує широкий асортимент як механічних, так і електричних зубних щіток. Електричні зубні щітки ретельніше очищують зуби від нальоту, але навіть найкраща зубна щітка не гарантуватиме 100 % очищення зубів без правильної техніки використання. Тож перш ніж ви вирішите придбати нову зубну щітку, з’ясуйте як правильно нею користуватися. Ви можете проконсультуватися у свого стоматолога. Зубний лікар підкаже вам, яка щітка вам краще підійде та навчить правильній техніці з її використання. Також слід пам’ятати про зубні нитки або йоршики, очисники язика і ополіскувачі.

Є один спосіб чистити зуби, який працює для всіх

Не існує техніки для чищення зубів у єдиному форматі, але є правила, яких повинен дотримуватися кожен. По-перше, сам процес не повинен займати менше 2 хвилин. Чистимо зуби один за одним, починаючи із зовнішньої поверхні та верхніх зубів. Потім очищаємо внутрішню поверхню, і нарешті жувальну поверхню. Після чищення зубів також слід почистити язик, щоб позбутися бактерій, що накопичуються на ньому і, які викликають неприємний запах з рота. Люди з пародонтитом повинні чистити зуби інакше, ніж люди зі здоровими зубами. Метод також повинен відповідати віку та навичкам. Найпопулярнішим є метод обертового підмітання, тобто чистити зуби 45-градусною зубною щіткою круговими рухомими рухами, підходить, якщо ви страждаєте на пародонтоз. Круговий метод, застосовуваний дітьми та людьми похилого віку, вимагає нанесення кисті під кутом 90 градусів і здійснення кругових рухів.

Кровоточивість ясен – не причина для паніки

Кровотеча з ясен при чищенні зубів чи зубною ниткою або йоршиком є першою ознакою гінгівіту або парадонтиту. Першими симптомами пародонтиту є почервоніння ясен, неприємний смак у роті та запах. Якщо захворювання вже у запущеному стані, то розпочинається рецесія ясен - оголюються зубні шийки і зуби стають дуже чутливими. Пам’ятайте, що спочатку пародонтит протікає безсимптомно, тому вам слід кожні пів року приходити до стоматолога на огляд, щоб вчасно виявити проблему.

Кровоточивість ясен, однак, не обов'язково означає пародонтит. Це може бути неправильний метод чищення зубів, наприклад, занадто великий тиск на зуби. Тож якщо ви випльовуєте кров разом із зубною пастою, вам слід негайно звернутися до стоматолога, щоб з’ясувати, причину виникнення цього явища. Стоматолог виявить, наскільки серйозна проблема, і проведе відповідне лікування.

Самої зубної щітки недостатньо

Перед чищенням зубів щіткою потрібно скористатися зубною ниткою або йоршиком залежно від величини зубних проміжків, щоб вичистити частинки їжі з міжзубного простору. А після чищення щіткою слід прополоскати рот правильно підібраним ополіскувачем.

Дентал Офіс Анжели Муренець - зателефонуйте нам і запишіться на зустріч!

18 переглядів0 коментарів
bottom of page