top of page

ПРАВИЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТУ – ЩО ЦЕ ТАКЕ?


Пародонт - це тканини, які оточують зуб і утримують його на місці. Пародонт захищає зуб від проникнення інфекції з кишені ясен та кореневого каналу у разі зараження. Пародонт складається з кісткової тканини, сполучної тканини ясен і періодонтальної зв’язки. На початку захворювання пародонту варто звернутися до стоматолога, щоб отримати вчасне та правильне лікування. Галузь стоматології, яка займається лікуванням пародонту називається пародонтологією. При виникненні тривожних симптомів, таких як кровоточивість ясен або їх набряк, бажано негайно звернутися до фахівця.

Пародотит - причини

Пародонтальні захворювання, такі як гінгівіт і пародонтит, спричинені переважно бактеріальним нальотом, зубним каменем та карієсом. Ось чому так важливо регулярно видаляти зубний наліт і камінь та лікувати порожнини зубів. Також причиною захворювань пародонту може бути неправильний прикус і неправильна артикуляція. Це фактори, що призводять до надмірного стресу зубів. Сприяють виникненню захворювань пародонту: погана гігієна ротової порожнини, дихання ротом, зменшення виділення слини, генетика, анатомічні умови, які ускладнюють ретельне чищення зубів, куріння, діабет, прийом антидепресантів, серцевих препаратів, протизаплідні таблетки та вагітність.


Які симптоми пародонтиту?

Ясна кровоточать при чищенні зубів, набрякають і є чутливими. На зубах наявний зубний наліт і камінь. Розвиток захворювання відбувається повільно і безболісно, ​​саме тому так важлива профілактика, а також регулярні відвідування стоматолога для перевірки стану зубів та проведення відповідних профілактичних заходів.

Яка профілактика пародонтиту?

Профілактика захворювань пародонту насамперед ґрунтується на ретельному та регулярному професійному чищенні зубів, тобто видаленні зубного нальоту і каменю. У нашій клініці ми швидко і якісно проводимо цей вид процедури за допомогою содоструменевої обробки зубів та ультразвуком. Опісля зміцнюємо емаль ваших зубів фторуванням. Наші фахівці радять проводити дану процедуру не рідше одного разу на півроку. Крім перерахованих вище процедур, ми також рекомендуємо герметизувати фісури і тріщини зубів.

Кровоточивість ясен - що це означає?

Причин кровоточивості ясен може бути багато. Такий симптом не завжди означає наявність гінгівіту, однак вам слід це врахувати і звернутися до нашого стоматолога для проведення огляду. Це також може бути симптомом, наприклад, дефіциту вітамінів і мікроелементів, або захворювань печінки чи поганого згортання крові. Якщо наш фахівець не виявить причини кровоточивості ясен з точки зору порушень у ротовій порожнині, варто відвідати свого сімейного лікаря для подальшої діагностики та проведення відповідного лікування.

Профілактика захворювань пародонту в клініці Дентал Офіс Анжели Муренець - хочете подбати про здоров’я зубів і ясен? Зателефонуйте до нашої клініки та запишіться на прийом до нашого стоматолога, щоб видалити зубний камінь вже сьогодні!

11 переглядів0 коментарів
bottom of page