top of page

Що робити, якщо втратили зуби? 3 варіанти вирішення заміни відсутніх зубів

Незалежно від причини втрати зубів (захворювання ясен, карієс, несвоєчасне лікування зуба, травма чи генетика зубів) існують різні способи їхнього поновлення. До вашої уваги декілька варіантів вирішення проблеми відсутності зубів, а також плюси і мінуси кожного варіанту.1. Імплантація зубів

Зубні імплантати - це найкращий варіант у випадку, коли потрібно замінити один зуб, або кілька у різних місцях рота.

Переваги зубних імплантатів:

 • Найбільша перевага полягає в тому, що новий зуб нагадує рідний зуб.

 • Зубні імпланти можуть прослужити десятки років.

 • Ще однією перевагою імплантанта є те, що сусідні зуби не задіюються у процес лікування (на відміну від зубних мостів), тому вони залишаються цілими.

Недоліки зубних імплантатів:

 • Зубна імплантація - хірургічна процедура, тому для хірургічного втручання та відновлення потрібно мати хороше фізичне здоров’я.

 • Імплантація зубів – тривалий процес (займає кілька місяців), оскільки необхідний час для загоєння і приживлення.

 • Імплантація зубів, як правило, дорожча, ніж інші варіанти заміщення відсутнього зуба.

2. Фіксований зубний місток

Даний варіант підійде, якщо вам не вистачає одного чи кількох зубів в одній області. Фіксований міст, по суті, заповнює щілину, утворену відсутнім зубом. Місток кріпиться до сусідніх зубів, а потім скріплюється за допомогою стоматологічного матеріалу.

Переваги зубних мостів:

 • Мости відчуваються і подібні на рідні зуби. Завдяки мостику можна також покращити зовнішній вигляд ваших сусідніх зубів по обидва боки відсутнього.

 • Дешевші, ніж зубні імплантати.

Недоліки зубних мостів:

 • Чистити навколо зуба під мостом може бути незручно.

 • Містки передбачають зміну існуючих зубів.

 • Під мостом можуть накопичуватися наліт та бактерії, що спричиняють карієс або інфекцію.

3. Знімні протези

Існують цілісні протези, якщо потрібно замінити всі зуби або їхню більшість. Але якщо вам потрібно замінити лише деякі зуби, ви можете бути кандидатом на знімний частковий протез .

Знімний частковий протез складається із змінних зубів, прикріплених до природної на вигляд рожевої основи. Ваші рідні зуби стабілізують та утримують знімну основу на місці, хоча деякі протези мають защібку, яка прилягає до рідних зубів. Основа розроблена відповідно до кольору ваших ясен, а зуби - до кольору ваших рідних зубів. Ці протези є чудовим варіантом, якщо вам потрібно замінити кілька зубів в одній частині рота.

Переваги часткових протезів:

 • Знімні часткові протези виглядають і відчуваються у роті природно.

 • Вони дешевші та легші у відновленні та заміні, ніж інші варіанти заміни зубів.

Недоліки часткових протезів:


Деякі люди можуть вважати часткові протези незручними, принаймні, поки вони не пристосуються до їхнього носіння.

 • Протези потрібно знімати і чистити щодня, а також знімати їх перед сном.


Які чекають наслідки відсутності зубів?

У деяких випадках вплив може бути незначним або зовсім відсутнім. Залежно від місця відсутності зуба, ви можете не помітити щілини в роті. Так буває, якщо зуб відсутній у задній частині рота.

Зуби функціонують та несуть навантаження спільно, тому відсутність одного або декількох зубів погіршує мову, харчування та з часом спричиняє інші проблеми. Якщо пережовувати їжу стає важче або незручно, то людина починає жувати лише з одного боку рота. А це негативно впливає на щелепу та м’язи обличчя. Саме таким чином може змінитися форма вашого обличчя. Крім того, змінюється прикус. Аби компенсувати відсутність зубів інші


зуби зміщуються і починають рухатися (розхитуються, а це призводить до наступної втрати зубів) враховуючи порожнє місце. З’являються інші проблеми, такі як: чутливість зубів, труднощі жування, втрата наступних зубів.

Підсумок

Якщо ви втратили зуб, то рекомендуємо якомога скоріше звернутися до стоматолога (тел. 097 139 76 39), щоб обрати найкращий для вас варіант вирішення проблеми заміни зуба чи зубів. Вартість буде різнитися залежно від обраного варіанту, кількості зубів, які потрібно замінити.

14 переглядів0 коментарів
bottom of page