top of page

ЩО ТАКЕ ЕНДОДОНТИЧНЕ ЛІКУВАННЯ? ЯКІ Є АЛЬТЕРНАТИВИ ЛІКУВАННЯ КОРЕНЕВИХ КАНАЛІВ ЗУБІВ?

Ендодонтичне лікування - це вид стоматологічних процедур, які застосовуються для збереження і відновлення власного зуба без його видалення.

Коли зуб сильно пошкоджується або руйнується, м’яка тканина всередині зуба (нерв / пульпа) може запалитися або інфікуватися. Це може статися, коли у вас є:

  • глибокий карієс;

  • тріснутий чи зламаний зуб;

  • зуб неодноразово піддавався стоматологічному лікуванню.

У кореневому каналі нерв (пульпа) видаляється з зуба. Потім внутрішня частина зуба, включаючи кореневі канали, очищається та дезінфікується для видалення бактерій. Після цього зуб пломбується. Потім встановлюється коронка, яка допомагає відновити і зберегти уражений зуб.

Чомусь ендодонтичне лікування вважається неприємним. Але воно, як правило, є не більш болючим, аніж будь-які інші види стоматологічних процедур. Однак, вам може бути цікаво, чи є якісь альтернативи лікуванню кореневих каналів.

У цій статті ми детально розглянемо потенційні альтернативи ендодонтичного лікування, що вони передбачають і коли вони є доречними.


Альтернативи лікування кореневих каналів зубів

Видалення зуба

Видалення зуба - це процедура, яка передбачає екстракцію цілого зуба. Також цю процедуру називають «вириванням зуба». Видалення зуба рекомендується у випадках, сильної руйнації зуба. Однак, перед цим стоматолог визначає, чи доцільніше провести лікування і все таки зберегти зуб.


Що робити, якщо зуб видалено?

Після видалення зуба можна замінити його кількома способами:

  • Зубні імплантати: Зубний імплантат - це кріплення, що розміщується безпосередньо у щелепній кістці. Після загоєння ділянки до імплантату прикріплюється штучний зуб.

  • Зубний міст: Існує кілька різних типів зубних мостів. Зубний мостик складаються зі штучного зуба, прикріпленого до коронок, які стоять на сусідніх зубах.

  • Знімний частковий протез: Знімний частковий протез складається зі штучного зуба з основою, який відповідає кольору ясен. Його можна закріпити за допомогою кріплень, які з’єднуються з сусідніми зубами.

Чому лікування кореневого каналу є кращим варіантом, ніж видалення зуба?

У 90 % випадків відновлений зуб може залишатися з вами і не турбувати до 10 років. А регулярна гігієна ротової порожнини сприяє збереженню ендодонтично відновленого зуба протягом наступних років.

Окрім цього є ще кілька вагомих аргументів за лікування кореневих каналів, а не видалення зуба:

  • Вартість: Ціна за видалення і заміщення власного зуба на штучний (імплант, місток, знімний протез) є в рази вищою, ніж лікування кореневого каналу.

  • Можливість повноцінно кусати і жувати.

  • Збереження природного вигляду зуба.

Якщо у ва болить зуб, телефонуйте +38 097 139 76 39 або записуйтеся на прийом до стоматолога на нашому сайті.

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page