top of page

ЩО ТАКЕ ТИМЧАСОВА ПЛОМБА?ДЛЯ ЧОГО ВОНА ПОТРІБНА?

Оновлено: 9 лист. 2021 р.

Карієс утворюється внаслідок частого споживання солодких продуктів і напоїв, нерегулярного чищення зубів чи неналежної гігієни ротової порожнини.

Головними ознаками карієсу є:

  • дірки в зубі;

  • коричневі або чорні плями;

  • чутливість зубів;

  • гострий біль.

Зубна пломба замінює частини пошкодженого зуба і запобігає подальшому його руйнуванню. Хоча пломби зазвичай постійні, та інколи доводиться спочатку лікувати карієс тимчасовою пломбою.


Що таке тимчасова пломба?

Тимчасова пломба - це лише проміжне лікування пошкодженого зуба. Такі пломби є напів перманентним рішенням на шляху до повного відновлення зуба. Тимчасові пломби обов’язково потрібно замінювати на постійні після завершення лікування.

Коли стоматолог ставить тимчасову пломбу?

Найчастіше стоматологи ставлять тимчасові пломби за таких умов:

  • як проміжний етап при коронках;

  • при лікуванні кореневого каналу;

  • при медикаментозному лікуванні чутливих нервів.

Скільки може протриматися тимчасова пломба?

Тимчасові пломби поступово руйнуються. Через більш м’який матеріал вони тріскають і випадають, якщо їх вчасно не замінити.

Точний термін служби тимчасової пломби залежить від особливостей людини: як і що вона їсть, чи стискає зуби, тобто має схильність до бруксизму, а також від матеріалу пломби. Загалом тимчасова пломба може протриматися від кількох тижнів до кількох місяців.

Тимчасова пломба - чудовий спосіб захистити пошкоджений зуб поки триває лікування.

Тимчасові пломби не є довготривалими, тому обов’язково запишіться на прийом до стоматолога, щоб поставити постійну пломбу. Це захистить ваш зуб від подальшого руйнування та інфікування.


Стоматологія в клініці Дентал Офіс Анжели Муренець у Львові– ознайомтеся з нашими послугами. Зателефонуйте нам, щоб дізнатись більше.

10 переглядів0 коментарів
bottom of page