top of page

Спортивні добавки і зуби. Який тут зв’язок?

Часто люди, які займаються спортом, п’ють спортивні напої перед, під час і після тренувань. Такі напої допомагають підтримувати енергію та водний баланс організму, але чи корисні вони для зубів? І чи існує краща альтернатива? Перш ніж купувати ще один спортивний напій, спочатку прочитайте це.


Що входить до складу спортивного напою?

Спортивні напої допомагають зберегти рівень водного балансу та мінералів, які ви втрачаєте через потовиділення. Наприклад, такий напій містить електроліти, які забезпечують оптимальну продуктивність під час тренувань.

Але чи знаєте ви, що спортивні напої містять багато цукру та кислот? Вони можуть пошкодити зубну емаль аж до шару під нею, так званого дентину.

Спортивний напій може містити до 14 чайних ложок цукру. Шкідливі бактерії люблять харчуватися цукром, а їхня життєдіяльність перетворюється на кислоти, що атакують і руйнують емаль. Так починається карієс.


Спортивні напої та ваше здоров’я ротової порожнини

Спортивні напої та здоров’я ротової порожнини погано поєднуються. Коли зубна емаль вже надто слабка, це може призвести до того, що ваші зуби стануть чутливими до гарячого та холодного. Укус вашого улюбленого морозива може завдати вам сильного болю.

Щоденне вживання солодких напоїв також може призвести до карієсу. Якщо карієс не лікувати негайно, це може призвести до захворювання ясен – гінгівіту чи пародонтиту.

Спортивні напої також можуть забарвлювати зуби.


Що ви можете зробити, щоб захистити свої зуби

  • Вживайте спортивні напої в помірній кількості.

  • Щоб запобігти прямому контакту з зубами, використовуйте соломинку.

  • Випийте простої води або сполосніть рот після вживання солодкого напою.

  • Зменшіть споживання спортивних напоїв і замість цього пийте більше води.

  • Зачекайте щонайменше 30 хвилин, перш ніж чистити зуби. Ваші зуби перебувають у вразливому стані одразу після їжі або вживання спортивних напоїв.

Підтримуйте водний баланс організму і відновлюйте втрачені мінерали, не завдаючи шкоди зубам.

5 переглядів0 коментарів
bottom of page