top of page

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА ЗДОРОВ'Я ЗУБІВ

Цукровий діабет - це поширене захворювання, діагностоване у майже двох мільйонів українців, і про його наявність не знають близько п'ятисот тисяч людей. Чому? В основному через те, що діабет на початковій стадії його виникнення практично не дає явних виражених симптомів. Буває, що стоматолог - перший лікар, який може запідозрити у пацієнта про наявність діабету. Це пояснюється тим, що захворювання викликає зміни в ротовій порожнині – запалення ясен, відкриті зубні шийки, виразки слизової рота, запалені куточки рота, періодонтальні абсцеси та руйнація зубів. Які симптоми діабету і як він впливає на здоров'я ротової порожнини, враховуючи зуби?


Цукровий діабет - симптоми

Симптомами діабету є не лише хворі зуби та запалення в роті. Під час хвороби змінюється рівень цукру в крові, а кількість слини в роті зменшується. Ось чому людина відчуває сухість у роті. Якщо таку сухість не лікувати, то лейкоцити не боротимуться з бактеріальними інфекціями в роті, що, в свою чергу, сприяє персистенції запалення і сприяє розвитку пародонтозу набагато швидше і більше, ніж у здорових людей.

Вплив діабету на стан зубного ряду

Нерегульований діабет має значний вплив на здоров'я зубного ряду. Ось чому варто регулярно проводити профілактичні аналізи крові, щоб виявити можливі порушення в початковій стадії захворювання. Доцільно якомога швидше лікувати діабет, тоді це не призведе до гниття зубів, гінгівіту або пародонтиту.

Зламані зуби, пародонтоз і навіть втрата зубів через діабет?

Вплив діабету на розвиток пародонтозу та руйнування зубів дуже великий, що підтверджують фахівці. На жаль, цей вид захворювання викликає більшу схильність до відкладення зубного каменю, що в свою чергу призводить до більш швидкого розвитку карієсу. Ось чому так важливо провести профілактичні обстеження та розпочати лікування діабету на ранньому етапі його діагностики. У діагностованих діабетиків професійна гігієна ротової порожнини позитивно впливає на здоров'я зубів. Така стоматологічна процедура захищає зуби від небезпечних каріозних бактерій і значно покращує стан усмішки.

Як діабетики повинні доглядати за зубами?

Перш за все, потрібно чистити зуби двічі на день – зранку і ввечері, а ще краще після кожного прийому їжі. Також слід користуватися зубною ниткою або йоршиком для очищення міжзубних проміжків від залишків їжі. Не забувайте про язик, адже на ньому збирається величезна кількість різних бактерій. Для ефективного його очищення використовуйте спеціальний очищувач для язика. Окрім того, доцільно прополокати рот спеціальною рідиною, яка стимулює слиновиділення. Оскільки люди, які мають діабет більше схильні до захворювань зубів і ясен, то їм необхідно відвідувати стоматолога щонайменше кожні три – шість місяців, щоб провести огляд та професійну гігієну ротової порожнини. Під час планового огляду стоматолог може своєчасно виявити та усунути зубний камінь. Правильна і своєчасна професійна гігієна ротової порожнини дуже важлива в оздоровчій профілактиці зубів для людей, які мають діабет. Якщо у вас з’являються тривожні симптоми, такі як кровотеча з ясен, негайно зверніться до стоматолога, оскільки це може бути симптомом гінгівіту. Наші фахівці швидко діагностують симптоми і при необхідності проведуть відповідне лікування.

Рекомендовані стоматологічні методи лікування діабетиків

Незважаючи на правильний домашній догляд за зубами, у випадку діабетиків корисно регулярно проводити у стоматолога професійну гігієну ротової порожнини. Це запобігає утворенню та розвитку карієсу, а також захворювань пародонту. Рекомендуємо виконувати такі процедури, як ультразвукове та содоструйне очищення зубів і ясен та фторування зубів.

Дентал офіс Анжели Муренець - якщо ви хочете отримати професійну консультацію і стоматологічну профілактику, зверніться до нашої клініки.

3 перегляди0 коментарів
bottom of page