top of page

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВАГІТНОСТІ І ДО ЧОГО ТУТ СТОМАТОЛОГ?

Відповідальна підготовка до вагітності зазвичай вимагає проведення кількох різних медичних оглядів. Обстеження у стоматолога також рекомендується жінкам, які турбуються про здоров’я своїх зубів і ясен. Своєчасний стоматологічний огляд може захистити від негативних наслідків хворих зубів і ясен організм жінки, яка готується стати мамою. Якщо ви плануєте поповнення у своїй сім'ї, варто записатися до стоматолога на консультацію, щоб вчасно виявити та усунути будь-які проблеми: зубний камінь, карієс, кровоточивість ясен, чутливість зубів тощо, а також провести профілактичні процедури, які підвищать захист ротової порожнини під час вагітності.

Обстеження у стоматолога до вагітності - чому це важливо?

Наші фахівці підкреслюють, що систематичний огляд зубів є надзвичайно важливим, оскільки він запобігає розвитку карієсу та пародонтозу. Це стосується як жінок, які планують вагітність, так і всіх, хто хоче мати здорові зуби, незалежно від віку, статі та життєвої ситуації. Однак обстеження у стоматолога є одним із підготовчих кроків до вагітності, який надасть позитивний ефект. Це пояснюється тим, що невилікуваний карієс зубів і гінгівіт у породіллі збільшують ризик передчасних пологів і зниження ваги при народженні. Більше того, важливою причиною початку лікування зубів до запланованого поповнення сім’ї є той факт, що запалення в ротовій порожнині ускладнюють завагітніти.Стоматологічний огляд перед плановою вагітністю - коли і як часто ходити на стоматологічний огляд?

Плануючи вагітність, жінки приходять на огляд до стоматолога частіше, ніж зазвичай – один раз на три місяці. Рекомендується провести професійну гігієну ротової порожнини, щоб вичистити зуби від нальоту, та - фторування зубів, щоб їх зміцнити і попередити чутливість. Наші фахівці обов'язково нададуть вам інформацію про вищезгадані способи лікування у вашому випадку. Тому розглядайте стоматологічний огляд як один з наступних важливих підготовчих етапів перед запланованою вагітністю, який допоможе вам спокійно і безпечно пройти цей період.

Чи можна лікувати зуби під час вагітності?

У нашому суспільстві часто існує помилкова думка, що лікування зубів неможливе під час вагітності. Однак це неправда, адже лікування в цей період можливе і часто навіть необхідне. Але найкраще проводити стоматологічне лікування не раніше другого триместру для безпеки плоду, що розвивається. З іншого боку, обстеження зубів під час вагітності слід проводити щонайменше двічі в благодатному стані, щоб запобігти можливим порушенням зубного ряду та пародонтозу.

Чи впливає вагітність на здоров'я зубів жінки?

Вагітність - це період інтенсивних гормональних змін в організмі жінки, які сприяють розмноженню мікроорганізмів у ротовій порожнині. Тож це час, коли жінки вразливі, крім усього іншого, до гінгівіту. Більше того, плід, що розвивається, збільшує надходження цінних мінералів з організму майбутньої матері, в тому числі кальцію, що сприяє ослабленню стану кісток, в тому числі і зубів жінки.

Корисні звички - оздоровча профілактика зубів під час вагітності

Окрім регулярних оглядів у стоматологів та відповідного лікування зубів та ясен, дуже важлива є оздоровча профілактика. Тому ми рекомендуємо уникати вживання солодощів. Корисною звичкою стане полокання рота після кожного прийому їжі.

Хочете подбати про здоров’я зубів до вагітності? Тоді записуйтеся на прийом у Дентал Офіс Анжели Муренець. Проконсультуйтеся з нашим стоматологом та проведіть ретельний стоматологічний огляд!

6 переглядів0 коментарів
bottom of page