top of page

ЗДОРОВІ ЗУБИ ЗАВДЯКИ КОНСЕРВАТИВНІЙ СТОМАТОЛОГІЇ

На запитання, чи знаємо ми як правильно чистити зуби, більшість із нас, мабуть, скажуть «так». Можливо, так хтось і насолоджується красою своєї білосніжної усмішки. Однак, більшість людей знають як дбати про здоров’я своїх зубів і ясен, але не використовують ці знання на практиці. Серед нас також є люди, які не знають, як правильно доглядати за зубами.

Через брак часу і неналежну увагу ми нехтуємо зубами і часто не усвідомлюємо, наскільки страждає наше здоров'я. Статистика стоматологічних та пародонтологічних захворювань в Україні лякає.

Що таке консервативна стоматологія?

Це галузь стоматології, яка займається лікуванням карієсу та його профілактикою. Ця сфера включає й ендодонтію, тобто лікування кореневих каналів. Карієс - це захворювання, викликане бактеріями, що містяться у нальоті і які, виробляючи кислоти, руйнують та декальцифікують тверді тканини зуба.


Профілактика карієсу

Первинна боротьба з карієсом. Значна кількість підлітків має карієс, і майже кожен дорослий також. Основною причиною цього захворювання є нехтування правильною гігієною ротової порожнини. Не чистимо зуби належним чином, не робимо це регулярно, не використовуємо «помічників» - зубна нитка чи йоршик, очищувач язика та ополіскувач, які є доповненням до основних засобів для чищення зубів (зубна щітка і паста).

Раціон має значний вплив на здоров’я зубів. Вживання великої кількості цукру сприяє зростанню бактерій. Це стосується не лише дітей, які люблять солодкі цукерки та льодяники. Ви повинні пам’ятати, що крохмальна їжа та більшість фруктів містять багато цукру. Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість кальцію, який в основному міститься в молочних продуктах, і вітаміну D, який міститься в морській рибі.

Слід пам’ятати, що гарантією здорових зубів та відсутність карієсу є не лише постійний домашній догляд за ротовою порожниною, але й регулярне відвідування стоматологічного кабінету. Під час огляду стоматолог перевіряє загальний стан ваших зубів. Регулярні візити допоможуть вам зберегти зуби здоровими, оскільки в разі каріозних уражень можна швидко пройти лікування до того, як розвинеться захворювання.

Наступний крок - регулярне видалення зубного каменю, надлишок якого сприяє прогресуванню карієсу. Процедура, яка допомагає досягти цього, - професійна гігієна ротової порожнини, доступна в нашій клініці.

Лікування зубів у стоматологічній клініці Дентал Офіс Анжели Муренець – Здорові зуби –Твоя перемога!

9 переглядів0 коментарів
bottom of page